megfázás
Az edzés gátolhatja a gyógyulást megfázás és influenza esetén
Bár a rendszeres testedzés az egészséges életmód része, de pl. influenzás vagy megfázásos panaszok idején gátolhatja a gyógyulás folyamatát. „A tünetektől függ, hogy az edzés lassítja vagy gyorsítja a felépülést” – nyilatkozta Karin Richards, a Philadelphiai Tudományegyetem kineziológiai tanszékének vezetője az intézmény sajtóközleményének hasábjain.
Az aranyló méz csodát tesz
A görögök igazán méltányolták a mézet, mert a mitológia szerint az istenek ennek köszönhették a halhatatlanságot. Szeretjük a mézet finom íze miatt, és mert segít megfázáskor. Az utóbbi években a tudósok megvizsgálták a méz orvosi hatékonyságát, és meglepő eredményekre jutottak: a méz különösen jól elősegíti a sebgyógyulást és gyulladáscsökkentő hatása van.
Turbózzuk fel szervezetünket a megfázás és a hideg ellen!
A kellemes nappalokat felváltva beköszöntött az ősz. A kellemes nappalokat felváltotta a csípős, hideg őszi idő, esővel, köddel. Ez nemcsak a lelkünket viseli meg, hanem a szervezetünket is. A hidegebb napok beköszöntével sokan ágynak dőlnek, immunrendszerük ugyanis nem bírja a változást. Erősítsük meg szervezetünket, és mondjuk nemet a megfázásra!
Sok vitamin
Bodzatea megfázás ellen
Már az ókor görög orvosai is használták a bodzát gyógynövényként. Dioszkoridész, az ókor egyik leghíresebb farmakológusa ajánlotta a bodzagyökereket vízkór és a leveleket gyulladás ellen. Babonának bizonyult azonban, hogy hánytatóként és hashajtóként alkalmazva is hasznos. Ma főként izzasztószerként használják megfázásoknál.
Nem kell rögtön antibiotikum a melléküreg-gyulladásra!
A Gyermekgyógyászok Amerikai Akadémiájának ajánlása alapján az orvosoknak nem szükséges azonnal antibiotikumot felírniuk, ha egy gyereket heveny orrmelléküreg-gyulladással visznek hozzájuk, ehelyett érdemes kicsit várni, mivel a fertőzés magától is megszűnhet. Amint azt dr.