Kárpitos
Létezik olcsó, valamint létezik jó kárpitos.
A ’90-es évek óta az olcsót el kell választanunk a jótól, mivel ma már olcsón nem lehet jó minőséget előállítani. A jó minőségű alapanyagot meg kell fizetni, és ez a bútorokra, amelyeknél a szövet sok mindent eltakar, nagyon is igaz.
Ha olcsón dolgozunk, akkor valamin spórolni kell.
Sokféle szivacs létezik és ezek felhasználási területe és ára is eltérő. Ha a kárpitos az ár alapján, nem pedig a felhasználhatóság szerint dönti el, hogy milyen szivacsot használjon, a bútor rövidebb életű lesz.
Egyes bútor gyártók nem csak a szivacson spórolnak: olcsóbb fából, szögekkel rakják össze a bútort, spórolnak a tartószerkezeten, vékonyabb anyagot használnak, vagy kihagynak bizonyos anyagokat.
A ’70-es és ’80-as években egy ülőgarnitúra ára fél, vagy akár egész évi fizetése volt egy dolgozó embernek. Most ott tartunk, hogy 150.000 Ft-ért már kapunk ülőgarnitúrát! Ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy az alapanyagárak a bútorok áremelkedéséhez viszonyítva mennyit nőttek, akkor naivan azt hihetjük, hogy az olcsó bútorokat szimpátia alapján, nem pedig a profit reményében árusítják. A valóság viszont nem ez, hiszen profit az olcsó bútorokon is van.
A felújításaink során és az egyedi bútoraink gyártásánál mindig a minőségre törekszünk. Felújításokra 3, gyártásokra pedig 5 év garanciát adunk. Azért merünk ilyen hosszú időre garanciát vállalni, mert a teljes felújítások során a favázig lecsupaszítjuk a bútort és onnan építjük fel újra, a legjobb alapanyagok felhasználásával.
Időarányosan számolva… a jó minőség kevesebb pénzbe kerül, mint az olcsó termék.