A Kempo fejlődése
A Zen Bu Kan Kempo karate modern harcművészeti stílus. Alapítója Imre Harnos hanshi (10. dan), Ausztráliában élő nagymester. Európai képviselője Lévai László hanshi 7. danos nagymester.
A stílus a Shaolin Kempo, a Jiu-Jitsu, a karate, és az ökölvívás technikáit ötvözi és igyekszik összeállítani egységes harcművészeti stílussá.
Technikai repertoárjában megtalálhatóak mind a pusztakezes, mind pedig a fegyveres alaptechnikák. A stílus nagy hangsúlyt fektet az életszerű "utcai" önvédelem tanítására. Az edzéseken különösen hangsúlyos a tanulók fizikai állapotának és erőnlétének fejlesztése.
1956-ban Dr. Harnos Imre a forradalom leverése miatt - melyben aktívan részt vett - menekülni kényszerült. Ausztráliában telepedett le. 1966-ban 10 év után először tudott hazajönni Magyarországra. Ekkor kezdte el a kempo tanítását. Az edzések közel tíz esztendőn át titokban, poros pincékben zajlottak, mivel az akkori politikai helyzetben a hatóságok nem engedélyezték a kempo oktatását. Ennek eredményeképpen három éven belül kétszer is kiutasították Dr. Harnos Imrét Magyarországról, a nagymester azonban nem riadt vissza ezen gátló tényezőtől, és a hetvenes években újfent megpróbálkozott a kempo tanításával.
1975 és 1976 között huzamosabb ideig tartózkodott hazánkban. Ekkor megvalósulhatott az első tornatermi edzés is a Mélyépterv S.K. termében. Dr. Harnos 8 hónapot töltött Magyarországon 1981-ben, és távozásakor öt embernek adományozott instruktori (edzői) dan fokozatot: dr. Szacsky Mihálynak, Koncz Jánosnak, dr. Borbély Attilának, Bacsa Jánosnak és Szegedi János Tamásnak. Mind az öten már más stílusban (karate, judo) tanult előképzettséggel érkeztek a csapatba, és kezdtek el kempót tanulni.
A kempo innen elindult a maga útján és folyamatosan bővült a kemposok csapata. A kempo Budapesten és vidéken is nagyon népszerű.