Mediator hogyan lehetek? - Válás mediator, gazdasági mediator képzések Magyarországon 2011
Az igazságügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos egyes törvények módosításáról szóló 2009. évi LXXV. törvény 2010. január 1-jei hatállyal módosítja a Kvt. rendelkezéseit:
ez alapján a közvetítői névjegyzékbe – egyéb feltételek mellett – csak az a természetes személy vehető fel, aki az igazságügyi és rendészeti miniszter rendeletében meghatározott közvetítői szakmai képzés elvégzését igazolja.
A Kvt. 12/A. §-a alapján továbbá a közvetítői névjegyzékben szereplő természetes személyeket a jövőben rendszeres továbbképzési kötelezettség is terheli.
A képzések jellemzője a minisztérium által elfogadottan a következő elemek:
- a képzés időtartama (legalább 60 órás időtartamúnak kell lennie),
- tematika (konfliktuselméleti és tárgyalási alapismeretek, közvetítői technikákkal kapcsolatos ismeretek, jogszabályi háttér ismerete stb.),
- gyakorlatorientált, készségfejlesztő képzési formák (esetgyakorlatok, esetmegbeszélő csoport, esettanulmány, szupervízió) alkalmazása.- tartalmazza a reális mediatorképzésről weboldalán az Országbíró Zoltán , Dubravecz Gyöngyvér és további vezető mediator szakemberek tájékoztatása.
Színes a képzési paletta, a jelentkezőnek érdemes jól áttekintenie mit szeretne és mit kaphat a képzések során!
Felsorolni sem vállalkozunk, legyen a döntés a szakembereké, akik valóban mediatorként szeretnének egzisztenciát fenntartani!
Az induló képzések a fenti elemeken túl jogi, államigazgatási, marketing, mediatori praxis alapismeretek és 12 óra mediatori gyakorlat nyújtásával valósítja meg a piacképes képzéseit a mediatorképzés területén.
PÁRKAPCSOLATI MEDIATOR - GAZDASÁGI MEDIATOR - VÁLÁS MEDIATOR - FOGYASZTÓVÉDELMI MEDIATOR - ÜZLETI MEDIATOR képzései egy helyen több képzési egységben!
Érdeklődői bejelentkezés e-mailen:kepzesek@index.hu