Milyen fénymásolópapírt válasszunk?
Jó megoldás, ha otthonunkban is rendelkezünk nyomtatóval, hiszen pénzt, időt és energiát is megspórolhatunk, valamint számos feladatot elvégezhetünk. A nyomtató segítségével lehetőségünk van például kifestőt nyomtatni a gyerekeknek, megtölthetjük a fényképalbumot, kinyomtathatunk olyan képet, amelyet szeretnénk bekeretezni, illetve leporellókat, műanyag kártyákat is készíthetünk. Ha azt szeretnénk, hogy a kinyomtatott dolog jó minőséget képviseljen, akkor nem csak a nyomtatóból szükséges jobbat vásárolnunk, hanem a papírból is.
Milyen a jó fénymásolópapír?
A különféle papírok összetétele eltérő, van teljesen famentes vagy félfamentes, az utóbbinak magasabb a nedvszívó képessége, ezért nem igazán használják nyomtatási céllal. Fényesség szempontjából is különbözőek, beszerezhetünk mattot, fényeset, selyem vagy magas fényűt, illetve extrán fényeset. A fehér papírok sem egyformák, több árnyalatúak lehetnek, elképzelhető, hogy az egyik fehér papíron jobban olvasható a szöveg, mint egy másik típuson. Ezen kívül választhatunk még színes és speciális papírok közül is.
A fotók nyomtatásához célszerű fotópapírt beszereznünk, ezeket kifejezetten erre a célra készítik a gyártók. A kreatív papírok jellemzően érdesek, tehát nem sima a felületük. A fénymásolópapírok vastagsága is eltérhet egymástól, ebből adódik, hogy súlyra nehezebb lehet az egyik, mint a másik.
Szöveges dokumentumok nyomtatáshoz a legideálisabbak a matt vagy selyemfényű fénymásolópapírok. Lézernyomtatókhoz kaphatóak speciális lézerpapírok, amelyek szintén alkalmasak a színes, fehér vagy fekete nyomtatáshoz. A lézerpapírok színtartóssága kiváló és egyenletes a színelosztásuk is. Figyeljünk arra, hogy ez a fajta papír sima nyomtatóban egyáltalán nem használható.