Fűnyírók téliesítése
Elérkeztünk az utolsó fűnyírások idejéhez, miután hosszú időre eltesszük kertápoló gépeinket. Ezek a gépek, jellemzően a fűnyírók és a szegélynyírók. Ha a szegélynyírót nem is, de fűnyírót szinte minden kertes házban találhatunk. A gépek várják a tavaszt, mi pedig előtte a télre készülünk. Mivel a tavasz még távoli, gépeink sok-sok nap múlva lesznek újra használatba véve. Éppen ezért nem mindegy, hogy ezt a hosszú időt a gépeink hogyan élik meg. Ahhoz, hogy tavasszal az első fűnyírás öröm legyen, ne pedig bosszankodás, netalán családi viszály, nem mindegy, hogy hogyan tesszük el a gépeinket.
Lesznek szerencsések, akik kitolják a gépet a garázsból, leporolják, töltenek bele friss üzemanyagot, s már indul is a gép, mehet a fűnyírás, finom zsenge fűillat (kedvesünk is boldog), és szép rendezett kert lesz a jutalmunk (valamint kedvesünk elismerő pillantása). Lesznek kevésbé szerencsések, akik kitolják, leporolják a gépet, jó esetben töltenek bele benzint, „még maradt a tavalyiból”, „most vettem”, és reménykednek benne, hogy elindul a gép, hiszen tavaly is működött.
Hát sajnos ebben az esetben elmarad a fűnyírás, helyette lehet vinni a gépet a szervizbe (vagy magunk javítjuk), s reménykedni, hogy 1-2 héten belül visszakapjuk megjavítva.
Közben a fű csak nő, a kedvesünk egyre idegesebb… Mi pedig nem értjük, hogy a pár hónap alatt mi történt a gépünkkel, hiszen az utolsó nyíráskor is még milyen szépen dolgozott!
Szóval, ha ezt az utóbbi helyzetet szeretnék elkerülni (van pár apró ötletem, hogy hogyan