Mit csináljunk, ha elakadt a papír a nyomtatóban?
Lézernyomtatók fixáló (beégető) egysége, avagy piszkáljuk-e ollóval, késsel, kötőtűvel, stb. a nyomtatót, ha elakadt a papír?
Ha valakinek elakadt már papír a lézernyomtató belsejében, amikor kiszedte belőle tapasztalhatta, hogy a festék letörölhető a papírról. Ennek az az oka, hogy a lézernyomtatók porfestékkel működnek, amit fixálni kell a papíron, hogy tartósan ott maradjon. Ezt a műveletet egy fixáló- vagy beégető egység végzi el
A fixáló egység általában úgy működik, hogy a festékkel (képpel) ellátott papír két összepréselt henger - egy gumi- és egy teflonhenger - között halad át, amik 180-200 °C hőmérsékletre melegítik.
A teflonhenger egy alumínium ötvözetből készült 2-3 cm átmérőjű cső, amire vékony teflon réteget készítenek, melynek az a célja, hogy ne tapadjon hozzá a festék. Ahol ez a teflonréteg megsérül, ott rátapad az alumíniumra a festék, ismétlődő foltokat hagyva a nyomaton. Egy A/4-es oldalon akár 4-5 folt is keletkezhet egy sérüléstől, mert a henger többször fordul meg a papíron, mivel a kerülete 1/4-e - 1/5-e a papír hosszának.
Jó esetben ez a teflon henger, vagy fólia önmagában is cserélhető (bár a 8-10 ezer forintos költség sokakat eltántorít a javítástól), rosszabb esetben komplett egységet kell (kellene) cserélni, ez nagy eséllyel a nyomtató lomtárba helyezésével végződik.
Természetes állapotban ezek az alkatrészek néhány tízezer nyomat után használódnak-, kopnak el, de mi ezt a hosszú folyamatot pl. egy kézre eső borítékbontóval másodpercekre zsugoríthatjuk.
Tehát a fenti kérdésre, miszerint: piszkáljuk-e ollóval, késsel, kötőtűvel, stb. a nyomtatót, ha elakadt a papír? A válasz: NE!
A nyomtató szervizünkben, vagy helyszíni kiszállással gyorsan megoldjuk ezt a problémát.