pajzsmirigy
Alulműködő pajzsmirigy: a hosszú élet titka?
Az időseket nem célszerű gyógyszerekkel tömni azért, hogy megnöveljék a pajzsmirigy aktivitását, mivel számukra a mirigy alulműködése (hipotireózis) – normális állapot. Az 50 év alattiaknál ugyanez kezelendő betegségnek számít.
A pajzsmirigy és a szembetegségek kapcsolata
Szemszárazság, vörös, könnyező szemek, szemhéj-rendellenességek, homályos vagy kettős látás: ha a felsorolt problémák valamelyike az Ön számára sem ismeretlen, érdemes elolvasnia dr. Balázs Csaba endokrinológus írását. Arra hívja fel a figyelmet, hogy a szemtünetek hátterében pajzsmirigy problémák lehetnek, noha a szemészeten nemigen gondolnak erre.
Használjunk étrendkiegészítőket a pajzsmirigy problémákra.
A honlapon segítünk abban, hogy a pajzsmirigy betegségben szenvedőknek könnyebb legyen az életünk, mivel olyan élelmiszereket és étrendkiegészítőket mutatunk be, amellyel normalizálhatóak a pajzsmirigy problémák.
A pajzsmirigy-betegségek diétája
A pajzsmirigybetegségek gyógyszeres kezelése mellett a beteg is sokat tehet állapotának javulásáért. Tudatos odafigyeléssel és étrendi változtatásokkal a terápia hatékonysága növelhető. Az európai lakosság körében a pajzsmirigy betegségei népbetegségnek számítanak, mivel a teljes lakosságban a csökkent működés 4,4%-ban, a fokozott működés 1,4%-ban fordul elő.
Felismerés és kezelés
Hormonbetegségek: a pajzsmirigy betegsége
Az emberi pajzsmirigy a szervezet legjobb vérkeringésű része. Ezt a belső elválasztású mirigyet 0,3 milliméter méretű tüszők alkotják, melyek a pajzsmirigy-hormonokat termelik és tárolják. A pajzsmirigy által termelt fontos hormon a thyroxin (tiroxin, T4) és a trijód-thyronin (trijód-tironin vagy T3). A hormonok fontos alkotóeleme a jód, egyik négy, másik három atomot tartalmaz molekulánként.