szívroham
Az aktív időseknél ritkább a szívroham
A fizikai aktivitásukat megőrző időseknél kisebb a szívroham kockázata. Azoknál ugyanis, akik megőrzik az aktivitásuk szintjét, kisebb a szívroham veszélye. Az effajta igénybevétel fejleszti a szívük elektromos egyensúlyát, illetve csökkenti a szívritmus-problémák kockázatát – magyarázták a szakértők, akik 985 idős embert kísértek figyelemmel öt éven át.
A napozás csökkentheti a szívroham kockázatát
Egy friss kutatás szerint a D-vitamin jót tesz a szívnek: a koszorúér-betegség akár 32%-kal gyakoribb azoknál, akik hiányt szenvednek belőle. A tudósok ezzel együtt óvatosságra intenek a bőrrák kialakulásának veszélye miatt, ám a kutatás szerint a napfény mértékletes élvezete jó hatással van az egészségre, hiszen hozzájárulhat a szívinfarktus megelőzéséhez.
Kevesebb alvásidő – több szívroham
A tavaszi óraátállításkor „ellopott” egy óra alvásidő veszélyesebb a szervezet természetes ritmusára, mint gondolnánk – állítja egy nagyszabású kutatás eredménye, amelyről az Amerikai Kardiológusok Kollégiumának éves ülésén számoltak be. A Coloradói Egyetem kardiológusai szerint 25 százalékkal többen kaptak szívrohamot az óraátállítás után.
Szén-dioxiddal kísérleteznek a szívrohamon átesettek rehabilitációjára
A világ minden részén szívrohamon átesett betegek százezrei remélhetnek javulást egy jelenleg még tesztelési fázisban levő szén-dioxid terápiától – de először is az ausztrál Victoria tartományban található Austin Korház páciensei, akiknél folyamatban van az első klinikai teszt az agykárosodás minimalizálására, és a túlélési ráták növelésére.