Hőszigetelés házilag
Hőszigetelés otthonunk komfort- és értéknövelése érdekében és a kisebb ökológiai lábnyomért
Hőszigetelne, de tanácstalan milyen hőszigetelési technika lenne a legideálisabb otthonában, hogyan tudná kiadásait csökkenteni nos akkor a legjobb helyre látogatott. Üdvözöljük a honlapunkon, ahol a leghatékonyabb hőszigetelési eljárásokról kap széleskörű tájékoztatást. Ismertetjük a hőszigetelés fajtáiról és tulajdonságairól, betekintést kap a
- homlokzati hőszigetelésről,
- tetőszigetelésről,
- speciális belső oldali hőszigetelésről,
- padló és lábazati hőszigetelés,
- a már meglévő hőszigetelés kiegészítésére alkalmas utólagos hőszigetelésről.
A felsorolt hőszigetelések különböző problémáknál nyújt megfelelő megoldást.
Homlokzati hőszigetelés
Hőszigetelés témában nagy általánosságban a homlokzati hőszigetelés a legcélszerűbb megoldási technológiák egyike. Nagyon fontos az anyagválasztás, törekednünk kell az időtállóságra és a páraátereszthetőségre, hiszen így megóvhatjuk lakásunkat a penészedéstől, mely esztétikailag és egészségi szempontból sem elhanyagolható dolog. Legelterjedtebb hőszigetelő anyagok a hungarocell és kőzetgyapot, de egyre több új szigetelőanyag jelenik meg a piacon. Homlokzati hőszigetelés esetén fontos figyelemmel kísérni a szigetelőanyag idő- és tűzállóságát, hőszigetelő képességét, környezetre és egészségre káros hatását. A muzeális és műemlék jellegű házaknál rendelet szabályozza a felújítási munkákat, miszerint a felületi struktúrát szabadon kell hagyni, ezért speciális hőszigetelő anyag használható. Fontos szempont, hogy a szigetelőanyag ellen tudjon állni az időjárás és hőmérsékletingadozás káros hatásainak. A jó szigetelőanyag nem csak a téli hónapokban kell hőszigetelő hatását bebizonyítani, hiszen a klímaváltozás következtében az egyre melegebb nyári napokon hővisszaverő képességével is segít megakadályozni a szigetelőanyag és otthonunk felmelegedését.
Tetőszigetelés
A fűtési költségek csökkentésének egyik lényeges része az épületek tetőszigetelése. A tető szigetelését szakszerűen kell elvégezni, a rosszul felrakott szigetelőanyaggal nem érjük el a kívánt eredményt. Tetőszigetelésre a leggyakrabban üveggyapotot használnak, mely kiemelkedik környezetvédelem szempontjából is, hiszen nagy része újrahasznosított üvegből készül és nem éghető anyag. A tökéletes tetőszigetelés véd a hidegtől, melegtől és hangszigetelésre is alkalmas. Energiatakarékosság céljából minél vastagabban kell felrakni.
Belső oldali hőszigetelés
A belső oldali hőszigetelésre csak néhány speciális anyag alkalmas és a kivitelezés is nagy szakmai körültekintést igényel. E hőszigetelési fajtát csak akkor ajánlatos belső oldalon elvégezni, ha külső szigetelés nem kivitelezhető. E hőszigeteléssel a helyiség gyorsabb felfűthetőséget és melegebb falfelületet biztosít, mivel a felhasznált vékony, hővisszaverő képességű hőszigetelő anyagnak köszönhetően akadályozva van a páralecsapódás, így a penészgombák nem tudnak megtelepedni és elszaporodni a falfelületen.
Padló és lábazati hőszigetelés
A padló és lábazati hőszigetelés a padlóburkolat alatt helyezkedik el, így innen tud a legjobban a hő eltávozni, ezért ha egy rosszul hőszigetelt lakásnál télen a hideg, nyáron pedig a meleg fog a lakásban rekedni. Törekedjünk a jó minőségű, lépésálló padlóburkolatra, mert ez a beruházás nem rövid távra szól. Nagyon fontos, hogy a lábazat ellenálló hőszigetelő anyag legyen, hiszen különböző időjárás okozta igénybevételnek és mechanikus hatásoknak van kitéve.
Utólagos hőszigetelés
A már meglévő épületeken elvégzett utólagos hőszigeteléssel sokat tehetünk az energiatakarékosság és kiadáscsökkentés érdekében.
Összegezve, a hőszigetelés egy hosszú távú jó befektetés. Szakember által, jól elvégzett szigetelési munkára fordított költségkiadás a rohamosan növekvő energiaárak miatt, a kisebb energiafogyasztás következtében keletkezett alacsonyabb energiaszámlákkal hamar megtérül. A nem szakszerűen elvégzett munka ellenkező eredményt, nedves falakat és dohos, penészes lakást eredményez. Az épületeken elvégzett hőszigetelési munkával kisebb ökológiai lábnyomot hagyunk magunk után.